Monthly Archives: Listopad 2017

Wynajem podnośnika koszowego

W prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa jedną z najważniejszych kwestii jest zarządzanie kosztami. Powinniśmy dokładnie szacować wszystkie inwestycje, tak, aby przyniosły nam one obniżenie kosztów lub wzrost przychodów finansowych. Decydując się na daną inwestycję musimy jednak dokładnie sprawdzić i zadbać o każdy, nawet najmniejszy detal. Na pewno niejeden właściciel przedsiębiorstwa budowlanego zastanawiał się nad zakupem własnego podnośnika koszowego, kiedy płacił faktury za wynajem podnośnika koszowego na kilka tysięcy złotych. Niestety, ale na tą cenę nie składa się przecież tylko i wyłącznie wartość podnośnika koszowego. Maszyna ta jest po prostu bardzo droga w utrzymaniu. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie podnośnika koszowego do naszej firmy, to niestety, ale musimy spodziewać się kilku tysięcy kosztów związanych z eksploatacją maszyny. Przede wszystkim musimy zatrudnić pracownika, który zajmie się jej obsługiwaniem, a koszt zatrudnienia doświadczonego specjalisty to kilka tysięcy złotych. 

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących dziedziny jaka jest motoryzacja. Blog stworzyłem aby dzielić się z wami ciekawymi informacjami dotyczącymi samochodów. Zapraszam do czytania!

Jakie zalety ma regeneracja wałów napędowych

Gdy zawiedzie wał napędowy w samochodzie, mamy nie lada problem. Co prawda rzadko zdarzają się przypadki całkowitego zniszczenia tego elementu, np. ukręcenia się lub złamania, ale uszkodzenie łożysk i tulei wsporczych w starszych autach nie bywa niczym dziwnym. Wtedy podczas jazdy po całej karoserii roznoszą się nieprzyjemne wibracje, które mogą na dłuższą metę spowodować, że jazda samochodem stanie się katorgą. Większość warsztatów oferuje nam jedynie usługę wymiany wału na nowy, zamówiony od producenta. Niestety taka operacja bywa bardzo droga, a wały zwykle zawodzą w nieco już starych autach. Lepszym wyjściem wydaje się regeneracja wałów napędowych, która polega na tym, że zamawiamy naprawiony wał z identycznego modelu auta, który jest montowany u nas. Dzięki temu nie musimy czekać na naprawdę naszego wału, a koszty są o wiele niższe niż przy kupnie nowego. Przyjemne z pożytecznym, dwie pieczenie na jednym ogniu. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy starszych aut, którzy chcą po prostu móc jeszcze trochę nimi pojeździć, nie inwestując już zbyt wiele.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących dziedziny jaka jest motoryzacja. Blog stworzyłem aby dzielić się z wami ciekawymi informacjami dotyczącymi samochodów. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)